ورود به نسل‌های بالاتر ارتباطی و ارائه اینترنت پهن باند بر بستر موبایل این روزها با ممانعت‌های مختلف مواجه است. این در حالی است که رتبه جهانی ایران در زمینه اینترنت موبایل جای توجه دارد.

به گزارش ایسنا، در شرایطی که مروری بر جایگاه بین المللی ایران در زمینه اینترنت گویای آن است که در سال 2012 رتبه ایران در این زمینه 154 بوده است و حداقل 153 کشور دنیا در این زمینه جایگاهی بالاتر از ما را به خود اختصاص داده و خدمات بهتری را در اختیار کاربران خود گذاشته‌اند، ورود دو اپراتور اول کشور به عرصه ارائه خدمات باند پهن این روزها حرف‌ و حدیثهای متعددی به دنبال داشته و برخی فعالان و صاحب نظران حوزه فضای مجازی از آماده نبودن بسترهای فرهنگی و امنیتی برای ورود به این فضا اظهار نگرانی کرده و لازمه ورود به این فضا را آماده کردن زیرساختهایی مانند شبکه ملی اطلاعات دانسته‌اند.

در برخی از این اظهارنظرها این گونه عنوان شده است که با ورود دو اپراتور اول به این عرصه کاربران اینترنت به یکباره صد برابر می شوند و لازم است پیش از بروز چنین اتفاقی سیاست‌گذاریهای متعددی برای حل مشکلات احتمالی که به این واسطه ایجاد می‌شود اندیشید.

برخی دیگر از مسوولان نیز این اتفاق را چنان نگران کننده دانسته‌اند که برای ابراز نگرانیهای خود به گروه تروریستی داعش اشاره کرده و ارتباط بسترهای ارتباطی را راهی برای تسهیل ارتباط یابی گروه‌های تروریستی و دشمنان امنیت ملی می‌دانند و بر این باورند که باید قبل از ارائه این خدمات برای این مشکلات چاره ای اندیشیده شود.

البته این نگرانیها در شرایطی رخ می دهد که ارائه نسل سوم ارتباطی یا همان 3G از ماه‌ها پیش توسط اپراتور سوم کشور آغاز شده و تاکنون مشکل خاصی در این زمینه وجود نداشته و مخالفتی جدی هم در این زمینه صورت نگرفته است.

همچنین بر اساس پیش بینی‌های صورت گرفته گفته می‌شود تا سال 2020 برای هر کاربر فضای مجازی حدود 2200 گیگابایت محتوا وجود خواهد داشت که این سوال مطرح است که از میان اطلاعاتی که سهم کاربران ایرانی خواهد بود تا پایان این سال چند درصد از محتوای مورد استفاده کاربران داخلی خواهد بود؟

در ارتباط با سرعت 3G نیز بنا بر اعلام قائم مقام سازمان تنظیم مقررات ارتباطات با ورود به نسل سوم ارتباطی کاربران می‌توانند تا سرعت 10 مگابیت بر ثانیه را در حال حرکت با سرعتی معادل 120 کیلومتر در ساعت دریافت کنند که این سرعت در نسل چهار تا 100 مگابیت افزایش پیدا می‌کند.تاريخ : | | نویسنده : kar-azgharbi |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن زالو چیست؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
تحلیل آماری

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.