پخش مستقیم کنفرانس مطبوعاتی احمدی نژاد/ ارائه راهکار برای گرانی ها: مردم فعلاً مراجعه نکنند و لوازم آشپزخانه خارجی نخرند!

این خانم کیانی راد که معاون ارزی بانک مرکزی است ، بیایید ببینید چقدر کارمی کند ، آن هم دراین شرایط که سوئیفت را قطع می کنند و این همه مشکل درست می کنند.عصر ایران - محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران عصر امروز سه شنبه در کنفرانس مطبوعاتی در محل نهاد ریاست جمهوری در تهران درباره افزایش صعودی قیمت ارز گفت: مدتی است این وضعیت آغاز شده چرا پارسال این مسائل نبود؟ دو عامل در این شرایط نقش دارند. اول عامل بیرونی دوم عامل درون .

 اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

وی افزود: دشمن اعلام کرده است ایران را تحریم کرده است و این تحریم در دو بخش خرید نفت از ایران به عنوان منبع بخش قابل توجه درآمد ارزی ایران و بدتر از آن  تحریم جابجایی انتقال پول است ؛ یعنی اگر نفتی فروش رفت نتوان پول آن را دریافت کرد.

رئیس جمهور در بیان دلیل داخلی این وضعیت هم ادامه داد: در یک روز صبح تا بعد از ظهر چه فعالیت اقتصادی روی می دهد که چند نفر در چند ساعت 500 تومان روی قیمت ارز اضافه کردند.یک عده قلیلی از مردم ممکن است نگران شوند و برای خرید ارز به بازار بروند. به اندازه نیازهای کشور، ارز هست.

وی گفت: بعضی ها قبلاً نامه می دادند که چرا قیمت ارز را بالا نمی برید ولی حالا می گویند چرا ارز گران شد؟ الان با شرایط جدید ، فرصتی برای تولید و تجارت ایجاد شده است.

احمدی نژاد در پاسخ به درخواست خبرنگار "ژاپنی" برای پرسیدن یک سؤال اضافه، به شوخی گفت: اگر قرار است هر "چینی" دو سؤال بپرسد می شود دو میلیارد و 500 سؤال.

انتقاد از لاریجانی

وی در پاسخ به سئوالی درباره اینکه علی لاریجانی رئیس مجلس گفته است تحریم ها در شرایط اقتصادی، نقشی ندارد گفت: حتما کارهای ایشان نقش دارد. باعث تاسف است که ایشان این سخنان را در مصاحبه با خبرگزاری یک نهاد نظامی و امنیتی بیان کرده است.   بعضی ها فقط در خوشی ها هستند .البته من برای ایشان احترام خاصی قائل هستم. رئیس بانک مرکزی هم قبل از این گفته بود که در یکی از روزهای تعطیل ، پیامکی از همین خبرگزاری به دست من رسید که قیمت ارز و سکه اینقدر شده است.

لاریجانی اخیراً با خبرگزاری فارس مصاحبه کرده و مطالبی را درباره وضعیت اقتصادی کشور بیان کرده است. وی گفته بود:میزان تأثیر تحریم‌ها در اقتصاد کشور ما بیشتر از 20 درصد نیست، 80 درصد مسائل و مشکلات اقتصادی ما مربوط به سیستم مدیریتی است و اتفاقاً موضوع اشتباهی که غربی‌ها تصور می‌کنند، این است که به خاطر تحریم‌ها توانستند اقتصاد ما را متلاطم کنند، ولی ما خودمان باید متوجه این موضوع باشیم.

مذاکره با امریکا

مذاکره با آمریکا در حال حاضر میسر نیست مگر این که شرایطش فراهم شود. اصل در روابط بین الملل ارتباط است. ملت ایران نمی تواند مخالف گفت و گو باشد ؛نه قطع گفت و گو اصالت دارد و نه رابطه. امریکا روابطش را اصلاح کند و بیاید در شرایط برابر بیاید با ما مذاکره کند.  این ها تازه در تاریخ پیدا شده اند ولی ما هزاران سال است که هستیم... حتماً این شرایط ادامه نمی تواند پیدا کند بین ایران و آمریکا ؛ چون امریکا زیان می کند.الان در میان بسیاری از سیاستمداران امریکا بحث تجدیدنظر مطرح است که 33 سال با ایران دشمنی کردیم چه چیزی را به دست آوردیم؟!

احمدی نژاد هیچ وقت دروغ نمی گوید

وی درباره خروج منافقین از فهرست سازمان های تروریستی گفت: وقتی از من از این باره پرسیدند گفتم: من اهل دروغ نیستم ، احمدی نژاد دروغ نمی گوید ، ما خوشحالیم که این اتفاق افتاد تا چهره واقعی امریکا در جهان برملا شود.

کار وزیر ارشاد اشتباه بود

احمدی نژاد در پاسخ به سوال روزنامه اعتماد درباره تناقص حرف های احمدی نژاد درباره آزادی رسانه ها و اقدامات وزرای ارشاد ، علوم و دادگستری برای توقیف روزنامه شرق و به ویژه سخنان وزیر ارشاد که گفته بود:"روزنامه شرق را توقیف می کنیم" ؛ پاسخ داد: قطعاً وزیر ارشاد اشتباه کرده است. این کار در غیاب من بود. اما ارزش های دفاع مقدس هم باید حفظ شود. باید هیات منصفه به این موضوع رسیدگی کند.

10 دقیقه قبل از سخنرانی من در سازمان ملل ، جوانفکر را گرفتند

در پاسخ به سوالی درباره دستگیری جوانفکر به کنایه گفت: لابد ضرورتی داشت که 10 دقیقه مانده به سخنرانی من در سازمان ملل آقای جوانفکر را بگیرند تا من در نیویورک به جای ان که درباره جنایات صهیونیست ها حرف بزنم ، درباره این که در ایران چه می گذرد پاسخگو باشم. اتهام توهین به مقام معظم رهبری هم به جوانفکر نمی چسبد و من مساله را پیگیری می کنم.

ارائه راهکار برای گرانی ها: مردم فعلاً مراجعه نکنند و لوازم آشزخانه خارجی نخرند!

احمدی نژاد درباره گرانی ها و تمهیدات دولت در این باره گفت: من یقین دارم ملت ایران با سرافرازی این مقطع را پشت سر می گذارند. حوادث از این سنگین تر را هم عبور کرده اند. کارشناسان هم بحث و مشورت می کنند و من از تصمیمات آنها حمایت می کنم ، بقیه هم بیایند حمایت کنند ، فعلا مردم یک مدت مراجعه نکنند ؛ مثلا ست لوازم آشپزخانه فلان کشور را نخرند ، مگر ضرورتی دارد؟ ما به شرایط عادی بر می گردیم. البته دشمن هم کار خودش را می کند . ما هم واقعا داریم تلاش می کنیم ولی فراز و نشیب دارد که از آن می گذریم.

نقاشی نتانیاهو ابتدایی بود

احمدی نژاد درباره اظهارات اخیر نتانیاهو  گفت:  یک نقاشی ابتدایی کشیده بود و توهین به مخاطبین بود. چرا تند شده اند و شدت توهین را بالا آورده اند. زیرا آنها طراحی کرده بودند ما را در سفر نیویورک ، وارد یک دام بکنند. دام آنها چیست افزایش تنش در منطقه است. آنها می خواهند به ما فشار بیاورند و بعد ما را مسؤل فشار بدانند. هیئت ایرانی رفت نیویورک و با هوشیاری بسیار بالا واکنش نشان داد. آنها فضا را طوری سازماندهی کرده بودند که اگر ما بی احتیاطی می کردیم یا صحبت از ریشه کن کردن می کردیم در دام آنها می افتادیم ولی اینگونه نشد . نقاشی را با ماشین کشیده بود. نقاشی اش زیاد خوب نبود. این نقاشی در سطح همان فرد بود.

وی افزود: وقتی می گویند در آمریکا جو جنگی است. یعنی اینکه وجود جنگ را باور کنند. ما رفتیم آمریکا با مردم این کشور صحبت کردیم گفتیم دلیلی برای جنگ وجود ندارد. وقتی می گوییم در جهان باید اصلاحات بشود ایران را استثنا می کنیم. هر روزی ممکن است دشمن دست به ماجراجویی بزند. بعضی ها در داخل می گویند حتمی است . نباید این طور باشد. من احتمال می دهم بالاخره چند نفر آنجا عاقل باشند که گوش اینها را بگیرند اگر هم نبودند خلاصه ما از این گردنه ها عبور می کنیم.

فوراً انگ می زنند

ما به سازمان صدا و سیما منتقدیم ، به خبرگزاری ها انتقاد داریم ؛ سازمان تبلیغات بیاید بگوید چکار می کند در این فرهنگ. این همه پول می گیرند بیایند بگویند چکار کرده اند؟ ... ولی نباید عنصر فرهنگ را تبدیل کرد به چماق... برخی در حوزه فرهنگ باندی عمل می کنند... هر کس حرفی می زند انگ می زنند که ضدانقلاب است.

7 سال است زیر فشارم

وی در پاسخ به سوالی درباره فشارهای وارده بر دولت در آستانه انتخابات 92 از جمله دستگیری جوانفکر گفت: ما الان 7 سال است زیر فشاریم. ما فکر می کنیم حق آقای جوانفکر نیست که دستگیر شود. این مساله به سود کشور نیست و مجله خاتون خلاف شرع نبود.

اخراج کارگران

احمدی نژاد درباره اخراج کارگران در برخی کارخانه ها هم پذیرفت برخی مشکلات به دلایل مختلف وجود دارد اما گفت: کارگروهی در وزارت صنعت وجود دارد که این مشکلات به این کارگروه ارجاع می شود و امیدواریم مشکلات رفع شود.

استیضاح وزیر ورزش

احمدی نژاد ادامه داد: استیضاح حق مجلس است. ولی الان تیم ایران در المپیک لندن به پیروزی های بزرگ رسیده است ولی وزیر ورزش استیضاح می شود. ورزش ایران بیشتر از حاشیه های ساختگی رنج می برد.  وزیر ورزش هر کسی که هست باید حمایت کنیم. باید به جای استیضاح ، حمایت کنیم. تازه ورزش ایران در آستانه شکوفایی است.

بگو مگو با فارس

خبرنگار فارس به احمدی نژاد گفت: شما خبرگزاری ما را متهم به ارسال پیامک کردید در روز تعطیل راجع به قیمت ارز ؛ این در حالی است که در آن روز فارس اصلا پیامکی نداده بود. به فرض هم که چنین باشد ، این چه اقتصادی است که با یک پیامک به هم می ریزد؟ شما در همدان گفتید دلار 900 تومان بیشتر نمی ارزد ، ولی الان چند خیابان بالاتر نزدیک 4 هزار تومان شده است. این چه اقتصادی است؟

احمدی نژاد پاسخ داد: من نگفتم با یک پیامک اقتصاد به هم می ریزد. شما یک جنگ روانی 6 ماهه علیه دولت داشتید. در روز تعطیل پیامک وسیع زدند. این گزارش رسمی وزارت اطلاعات است. شما دارید با دولت جنگ روانی می کنید ؛ همین الان هم قیمت 4 هزار تومان را شما گفتید ؛ جنگ روانی همین است. شما چرا از خبرگزاری تان دفاع می کنید؟

شما فقط یک خبرنگار هستید ، من روی سخنم با شما نبود. شما با هیچ کس در این مملکت نمی توانید این گونه که با من حرف می زنید حرف بزنید. اگر هست بگردید بگویید. آیا قوه قضاییه و مجلس و شهرداری تهران ایرادی ندارند؟یک خبر انتقادی از بقیه نمی زنند ؛ همه اش از بقیه تعریف می کنند. 5 کیلومتر اتوبان در تهران افتتاح می کنند خبرش را در اول اخبار سراسری پخش می کنند.می خواهند با بازی با عدد در خیابان ها ، نگرانی درست کنند و بگویند اقتصاد ایران مضمحل شده است... با یان روش کجا را می توان اداره کرد. 6 ماه بازار را به هم ریختند و حالا می گویند رئیس جمهور بیاید درست کندو این خیلی بد است. مردم در فشارند. کشور آسیب می بیند. رئیس مجلس به جای این که 5 صفحه علیه دولت مصاحبه کند ، بیاید کمک کند. ما با یک سوم این ارز هم می توانیم کشور را اداره کنیم.

الان وقت تسویه حساب نیست.اگر حضور ما برایتان سخت است ، ما می توانیم یک خط بنویسیم و خدانگهدار ولی تا وقتی که هستیم با قاطعیت در خدمت مردم هستیم . شما هم کمک کنید.می گویند درامد ارزی دولت در تاریخ بی نظیر است . این حرف سطحی است چون قیمت های کالاهای خارجی هم بالامی رود. در خیلی از بخش ها معادل تاریخ کشور ، کا رو پیشرفت کرده ایم. 150 میلیارد دلار در این 7 سال دربخش نفت و 80 میلیارد دلار در بخش انرژی هزینه کردیم. صندوق توسعه ملی درست کردیم و تا حالا 40 میلیارد دلار ذخیره کردیم ئر حالی که همه دولت های قبلی ، همه ارزها را خرج کردند.

هر چقدر دلتان می خواهد به من بد و بیراه بگویید ولی کمک کنید. این خانم کیانی راد که معاون ارزی بانک مرکزی است بیایید ببینید چقدر کارمی کند آن هم دراین شرایط که سوئیفت را قطع می کنند و این همه مشکل درست می کنند. با یان حال کلی پرونده برای رئیس کل بانک مرکزی درست کرده اند.وی در پایان گفت: من خبرگزاری فارس ، خبرنگاران و رئیس آن را دوست دارم.

دفاع از مسکن مهر

من نمی گویم به دست اندرکاران مسکن مهر جایزه بدهیم ولی آن را تخطئه هم نکنیم زیرا کار مهمی بوده که به حل مشکل مسکن کمک کرده و نیز بخش تولید را فعال کرده است.

به شهر تهران خیلی کمک کردیم

در این 7 سال دولت چندین برابر 30 سال گذشته به شهر تهران کمک کرده است. به طور مستقیم هم برای یک تونل 10 کیلومتری سرمایه گذاری کرده که به زودی افتتاح می شود. 4500 میلیارد تومان به شهر تهران در این چند ماه کمک کردیم.

همراهی با نم

خبرنگار خبرگزاری "نم" پرسید: وجه تمایز مدیریت جهانی مورد نظر شما با مدیریت کنونی چیست؟راه حل اصلی تلاش برای استقرار عدالت و اصلاح ساختار سازمان ملل است که با دبیرکل هم مطرح کردم وایشان هم قبول کرد. با اعضای نم هم گفت و گو کردیم تا برای جنبش عدم تعهد ساختار درست کنیم و برنامه ها را پیگیری کنیم.

موضع رسمی درباره تولید اورانیوم با غنای 20 درصد

غنی سازی  20 درصد برای ساخت رادیو داروهاست به هیچ کار دیگری نمی آید. طبق مقررات از دیگر کشورها خواستیم اورانیوم 20 درصد به ما بفروشند ولی قبول نکردند. مجبور شدیم خودمان تولید کنیم. هر موقع سوخت 20 را در اختیار ما قرار دادند ماهم غنی سازی 20 درست را کنار می گذاریم.

کسری بودجه نخواهیم داشت

رئیس جمهور درباره مکفی بودن یا نبودن قیمت 110 دلاری کنونی نفت برای اداره کشور نیز گفت:انشاء الله بدون کسری بودجه کارها را جلو می بریم و مشکلی پیش نخواهد آمد. بازار ارز را هم کنترل خواهیم کرد. قیمت نفت هم مساله پیچیده ای است و اگر مثلا 200 دلار شود هم الزاماً به معنای سود ما نیست ولی از آن طرف قیمت های جهانی هم بالا می رود./عصرایران

 تاريخ : | | نویسنده : kar-azgharbi |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن زالو چیست؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
تحلیل آماری

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.