پیشنهاد دولت درباره یارانه ها

 

 

نادران: پیشنهاد دولت درباره لایحه هدفمند كردن یارانه‌ها محدود كردن اختیارات نمایندگان است.

 

 

پیشنهاد دولت این است كه درآمدها و هزینه‌های مربوط به هدفمند كردن یارانه‌ها در قالب بودجه سنواتی نیاید و این هم برخلاف قانون اساسی و هم محدود كردن اختیارات نمایندگان است.

 

 

نماینده مردم تهران گفت:پیشنهاد دولت درباره لایحه هدفمند كردن یارانه‌ها محدود كردن اختیارات نمایندگان است.

 


به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، الیاس نادران نماینده مردم تهران در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در رابطه با اینكه آیا مجلس در نظر دارد در جلسه آینده نظر دولت را در رابطه با لایحه هدفمند كردن یارانه‌ها تامین كند اظهار داشت: بحث اینكه دولت بخواهد یا نخواهد مطرح نیست این لایحه مسیری را طی كرده است و آنچه امروز دولت مطالبه می‌كند از طریق عادی و تعقیب مصوبه‌ای كه تا امروز پیشرفته عملی نیست.

 


عضو كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاكید كرد: پیشنهاد دولت این است كه درآمدها و هزینه‌های مربوط به هدفمند كردن یارانه‌ها در قالب بودجه سنواتی نیاید و این هم برخلاف قانون اساسی و هم محدود كردن اختیارات نمایندگان است كه در سال‌های آتی حتی اگر به صورت قانون دائمی نیز درآید الزام و محدودیتی برایشان ایجاد خواهد شد كه پیشنهادی را مطرح كنند.

 


نماینده مردم تهران در ادامه خاطرنشان كرد: اگر مجلس با دولت همراهی كند و ماده ۱۲ این لایحه را حذف كند و یا عنوان بودجه سنواتی از ماده ۱۲ حذف شود باز هم دغدغه دولت از ناحیه پیشنهادهای نمایندگان منتفی نمی‌شود.

 


وی یادآور شد: بنابراین باید به سازوكارهایی غیر از این رسید و تفاهم‌هایی را ایجاد كرد كه براساس آنها نگرانی‌های دولت و مجلس به حداقل برسد و حقوق همدیگر را ضایع نكنند.

 


نادران خاطرنشان كرد:دولت به دنبال این است كه شركتی ایجاد كند وكمیسیون ویژه نیز با این نظر موافقت كرده و البته صحن علنی هنوز تصمیم نگرفته است كه براساس واریز درآمدها به صاحب آن شركت، ‌شركت بتواند عملیات را انجام دهد.

 


وی تاكید كرد: قبلا هم در قانون نظام جامع امنیت اجتماعی و رفاه، دولت این اختیار را داشت كه صندوق یا سازمان یا دستگاه‌های اجرایی را برای اجرای این امر مشخص كند كه در آغاز نیز بحث سیاست‌های حمایتی و هدفمند كردن یارانه‌ها كه جزومحوری‌ترین فعالیت هایشان بوده است مطرح شد.

 


نماینده تهران با بیان اینكه دولت امروز هم این اختیار را دارد،گفت: به نظرم دغدغه دولت ناظر به موارد ایراد گرفته شورای نگهبان نیست به همین دلیل مجلس باید از این مرحله عبور كرده و قانون مصوب را به دولت ابلاغ كند.

 


وی ادامه داد: پس از این دغدغه‌های دولت و مجلس به صورت مشترك نسبت به عملیاتی كردن قانون در صورتی كه در یك فضای تفاهمی حل شود و در صورتی كه نیاز به این بود كه مصوبه‌ای اصلاح شود یا مصوبه جدیدی را در دستور قرار دهیم یا تفاهمات غیر مصوبه‌ای صورت گیرد، انجام خواهد شد.

 


عضو كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان كرد: ممكن است كه همه این موارد لزوما درچارچوب قانون نباشد.

 


وی افزود: در چنین شرایطی چنانچه تفاهمی ایجاد شود مجلس و دولت می‌تواند با همراهی یكدیگر كار را پیش ببرد.

 


نادران تصریح كرد: چون كار اجرا كار مشكلی است و پیامدهای اجتماعی به همراه خواهد داشت همه باید همراهی داشته باشند.

 


وی در پایان گفت: نباید یك طرفه به قاضی برویم یا تنها بخواهیم دغدغه دستگاه‌های اجرایی را مرتفع كنیم و ناظر به دغدغه‌های نمایندگان مردم نباشیم.

 

 

 تاريخ : | | نویسنده : kar-azgharbi |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن زالو چیست؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
تحلیل آماری

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.