مرد جوان وقتی متوجه شباهت ظاهری خود به دوست تازه فوت شده‌اش شد، نقشه‌ای مجرمانه را طراحی کرد و دست به کلاهبرداری از 10 نفر زد.

به گزارش جام جم، اوایل بهمن امسال سه مرد که مدعی شراکت بودند با ورود به یک مغازه فرش فروشی در شهرستان زنجان اعتماد صاحب مغازه را جلب کرده و ابتدا یک تابلو فرش از او خریده و پول آن را نقدی پرداخت کردند. آنها در ملاقات بعدی سفارش چند تخته تابلوفرش دیگر را به مغازه دار داده و پس از این معامله و تحویل گرفتن فرش ها در برابر آن دو فقره چک، معادل یکصد میلیون تومان پرداخت کردند.

فروشنده چند روز بعد زمانی که برای نقد کردن چک ها به بانک رفت، متوجه شد چک ها بلامحل است بنابراین با تلفن این سه شریک تماس گرفت، اما تلفن هایشان خاموش بود و نتوانست آنها را پیدا کند بنابراین به اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی زنجان رفت و از متهمان شکایت کرد.

با دریافت اطلاعات از شاکی و به دست آمدن تصاویر رایانه ای متهمان فراری، جستجو برای یافتن آنها آغاز شد تا این که ماموران در ادامه تحقیقات به سرنخ هایی دست یافتند که نشان می داد تصویر یکی از آنها شباهت زیادی به مردی دارد که پیش از این فوت کرده بود.

در این مرحله با تحقیق از خانواده مرد جوان معلوم شد، چند ماه بعد از فوت وی یکی از اهالی محل به نام میلاد که شباهت بسیاری به پسرشان دارد، شناسنامه جوان فوت شده را از آنها گرفته و با سفر به تهران دیگر از او خبری ندارند.

با کشف این سرنخ ماموران مطمئن شدند که میلاد با جعل هویت دست به این کلاهبرداری زده است.

در حالی که جستجو برای دستگیری میلاد و دو همدست فراری اش ادامه داشت چند نفر دیگر نیز با حضور در پلیس آگاهی شکایت هایی را مطرح کردند که نشان می داد آنها نیز در دام سه متهم کلاهبردار گرفتار شده اند.

جستجوها در این رابطه ادامه داشت تا این که کارآگاهان پلیس آگاهی چند روز پیش موفق به شناسایی مخفیگاه متهمان در کرمانشاه و تهران شده و هر سه نفرشان را دستگیر کردند.

سه مرد کلاهبردار با انتقال به پلیس آگاهی بازجویی شده و به کلاهبرداری های سریالی شان اعتراف کردند.

اعتراف شیادی که خودش را جای مرده جا می زد
میلاد درباره نحوه کلاهبرداری هایش گفت: پس از فوت دوستم که خیلی به من شباهت داشت، تصمیم گرفتم شناسنامه وی را به دست بیاورم و به بهانه ازدواج دوم، شناسنامه را از خانواده اش گرفتم. در تهران با دو مرد که در زمینه کلاهبرداری سابقه دار بودند، آشنا و با آنها همراه شدم. من با شناسنامه مرد فوت شده به چهار بانک در شهر زنجان رفتم و با معرفی خود به عنوان تاجر، دسته چک گرفتم و کلاهبرداری ها آغاز شد.

رییس پلیس آگاهی استان زنجان در این باره به جام جم گفت: تحقیقات تکمیلی از متهمان برای مشخص شدن دیگر کلاهبرداری هایشان در حالی ادامه دارد که تاکنون 10 مالباخته با حضور در پلیس آگاهی از این افراد شکایت کرده اند بنابراین افرادی که در دام آنها گرفتار شده اند برای طرح شکایت می توانند به پلیس آگاهی زنجان مراجعه کنند.

سرهنگ کارآگاه جعفر رحمتی با هشدار به مردم بویژه صاحبان صنوف و مغازه داران، از آنها خواست درزمان معامله دقت لازم را داشته باشند و به محض دریافت چک از فروشندگان با بانک تماس بگیرند و در رابطه با موجودی حساب خریدار اطمینان کسب کنند.


  اخبار حوادث - جام جمتاريخ : | | نویسنده : kar-azgharbi |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن زالو چیست؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
تحلیل آماری

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.