محمدنبي رودكي نايب رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با هشدار به مقامات آمريكايي گفت: آمريكا هر چه زودتر ديپلمات‌هاي ايراني را ازاد كند و قوانين بين المللي را در مورد مصونيت ديپلمات‌ها رعايت نمايد تا بدعت ديپلمات ربايي باب نشود چون در غير اين صورت ممكن است ديپلمات‌هاي آمريكايي هم در بغداد مورد ربايش قرار بگيرند.

رودكي درگفت و گو با ايرانيوز يادآور شد: جوانان و مردم عراق تا كنون خشم خود را ازانفجارهاي روزانه و كشتار درسينه نگه داشتند و ارتش آمريكا كاري نكند كه جوانان شيعه و سني عراق به مقابله با آنها بپردازند و آمريكا بترسد ازروزي كه جوانان عراقي دست به اسلحه ببرند چون آمريكايي كه اكنون در باتلاق فرو رفته است درآن زمان جنازه سربازانش را در تابوت ها بايد به آمريكا برگرداند.

نماينده مردم شيراز اضافه كرد: ملت ايران خواستار آزادي هر چه سريعتر ديپلمات هاي ايراني درعراق است و از دولت مالكي مي خواهيم به صورت جديتر آزادي ديپلمات هاي ايراني را پيگيري نمايد.

وي با اشاره به ربوده شدن دبير دوم سفارت ايران در بغداد بيان داشت: اين چندمين اقدام تروريستي و ربايش ديپلمات هاي ايراني توسط آمريكايي ها است كه متاسفانه توسط دولت تروريستي آمريكا صورت مي گيرد و دراين رابطه وزارت خارجه ايران سفير عراق و سفير سوئيس به عنوان حافظ منافع آمريكا در ايران را فراخوانده است و مراتب اعتراض شديد جمهوري اسلامي ايران به دو سفير ياد شده اعلام گرديده است.

نايب رئيس كميسيون امنيت ملي مجلس ادامه داد: البته تا كنون اقدامات وزارت خارجه در مورد آزادي پنج ديپلمات ايراني كه دراربيل گروگان گرفته شده‌اند به جايي نرسيده است و جمهوري اسلامي ايران مي بايست بلافاصله بعد از ربوده شدن سه ديپلمات ايراني كه به دعوت رئيس جمهور عراق در اين كشور حاضر بودند به دادگاه هاي بين المللي شكايت مي كرد.

رودكي خاطر نشان كرد: وزارت امور خارجه همچنين مي بايست هشدار لازم را به صورت يادداشت رسمي از طريق دفتر حافظ منافع آمريكا درتهران به اين كشورارائه مي كرد چرا كه عواقب اين اقدامات غير حقوقي بر عهده دولت آمريكا است اما متاسفانه شكايت و هشدار كتبي توسط وزارت خارجه داده نشده است.
 تاريخ : | | نویسنده : kar-azgharbi |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن زالو چیست؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
تحلیل آماری

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.