در پي آغاز اجراي طرح جمع‌آوري قليان‌ها از بيست و چهارم آذر ماه در تهران، رييس پليس پايتخت با تاكيد بر اين كه بيش از 90 درصد واحدها، خود اقدام به جمع‌آوري كرده بودند، گفت: تنها درصد كمي از واحدها منتظر بودند تا ببينند تا چه اندازه اجراي اين طرح جدي است!

به گزارش ايسنا، سردار احمدرضا رادان در حاشيه جلسه صبح روز دوشنبه بيست و ششم آذرماه در مركز نظارت همگاني ناجا (197) درباره اجراي طرح جمع‌آوري قليان‌ها توضيح داد: برخورد با اماكني كه سرويس قليان مي‌دهند، بر اساس قانوني كه از سوي مجلس و هيأت دولت به تصويب رسيد با همكاري نيروي انتظامي و وزارت بهداشت در حال انجام است؛ به اين صورت كه در ابتدا نيروي انتظامي وارد عمل شده و سپس وزارت بهداشت به طور مستقيم موضوع را پيگيري مي‌كند.

وي با اعلام اين كه بيش از 90 درصد اماكن پيش از اجراي طرح جمع‌آوري قليان‌ها، خود وارد عمل شده و قليان‌ها را جمع كرده بودند، اضافه كرد: در شب اول اجراي اين طرح، طي بازديد از 300 واحد، تنها درصد كمي از اماكن موردنظر هنوز اقدام به جمع‌آوري قليان‌هاي خود نكرده بودند و به احتمال زياد منتظر بودند تا ببينند اجراي اين طرح تا چه اندازه جدي است!

رييس پليس پايتخت با اشاره به دو گروه استفاده‌كنندگان و سرويس‌دهندگان قليان از جمله غذاخوري‌ها و واحدهايي كه در مجوزشان صرفا سرويس چاي و قليان درج شده بود، خاطرنشان كرد: با هماهنگي‌هاي صورت گرفته با صنف مربوطه مقرر شد تا با ايجاد تغيير در مجوز اين افراد، جواز كسب ديگري را در كنار سرويس چاي بگيرند، چرا كه نيروي انتظامي وظيفه خود مي‌داند تا مانع رزق كسي نشود.


بعيد به نظر مي‌رسد سخنگوي دولت با طرح امنيت اجتماعي مشكل داشته باشد!

سردار رادان در پاسخ به پرسشي درباره اظهارات اخير الهام، سخنگوي دولت در خصوص نحوه برخورد نيروي انتظامي در طرح‌هاي امنيت اجتماعي تاكيد كرد: ما اظهارنظر سخنگوي دولت را مطالعه كرده و متوجه شديم كه دغدغه ايشان ناشي از برخي نگراني‌ها در زمينه برخوردهاست، اين درحاليست كه خود نيروي انتظامي نيز همواره سعي داشته تا موارد تخلف همكاران را رصد كند؛ البته در اظهارنظر آقاي الهام مورد خاصي از برخورد ذكر نشد و كاملا مشخص است كه با خود طرح مشكلي ندارند.

وي تصريح كرد: بعيد به نظر مي‌رسد كه سخنگوي دولت با اين طرح مشكل داشته باشد و اين درحاليست كه ما ملزم به اجراي قانون هستيم و با عهدي كه با مردم بسته‌ايم در موضوع اجراي طرح ارتقاي امنيت اجتماعي به صورت پايدار عمل خواهيم كرد.

به گفته سردار رادان، پليس با نظارت بر عملكرد نيروهايش سعي دارد تا برخورد نامناسبي با كسي صورت نگيرد، البته چنين طرحي با اين وسعت همانند املاي بلندي است كه احتمال وجود غلط در آن وجود دارد، اگرچه تلاش مي‌كنيم تا هم غلط‌ها را كمتر كنيم و هم با غلط‌ها برخورد مناسب داشته باشيم.

فرمانده انتظامي تهران بزرگ با اشاره به ملاقات حضوري 150 تن و تماس تلفني 95 تن از شهروندان، تاكيد كرد: از ميان تمام تماس‌ها و مراجعات حضوري، تنها يك مورد به شكايت از برخورد نامناسب ماموران اختصاص داشت.


اگر هم موضوع «تبرج» نباشد، استفاده از چكمه‌هاي بلند اشكال دارد!

از رييس پليس پايتخت، درباره طرح موضوع «تبرج» كه چندي پيش از سوي وي در بحث برخورد با بد پوششي زمستاني عنوان شده بود، سوالي شد كه وي پاسخ داد: اساسا از روز اول در بحث بدپوششي و امنيت اخلاقي، موضوعات قانوني را مدنظر قرار داده‌ايم.

به گزارش ايسنا وي گفت: چندي پيش يكي از خبرنگاران پرسشي درباره مصاديق شرعي برخورد با بد پوششي مطرح كرد كه ما نيز در جواب موضوع «تبرج» را مطرح كرديم.

سردار رادان با اعلام اين كه بحث نيروي انتظامي اينست كه اجراي قانون حتما بايد با مباني محكمي انجام شود، اظهار كرد: برخي همكاران نيز از من به خاطر طرح اين موضوع ايراد گرفتند؛ البته ما نمي‌خواهيم وارد آن حوزه شويم، چرا كه علماي بزرگ بايد درباره آن نظر دهند.

وي در عين حال تأكيد كرد كه اگر هم موضوع، «تبرج» نباشد، باز هم پوشيدن چكمه‌هاي بلند، آن گونه كه برخي استفاده مي‌كنند، اشكال دارد.

تاريخ : | | نویسنده : kar-azgharbi |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن زالو چیست؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
تحلیل آماری

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.