تحقيقات نشان داده است چپ دستي مي تواند هديه اي از طرف خداوند باشد.

به گزارش برنا و به نقل از ساندي تايمز، براي قرن ها چپ دست ها به عنوان بيمار شناخته مي شدند.

در امپراطوري بريتانيا در عصر ويکتوريا از سيستم هاي مختلفي براي جلوگيري کودکان از نوشتن با دست چپ استفاده مي شد و به آنها آموزش داده مي شد که تنها با دست راست بنويسند. اين فرهنگ در انگليس و ديگر کشورهاي اروپايي تا دهه 70 ادامه داشت و هيچ مشکلي از سوي معلمان، دانش آموزان و يا والديني که کودک چپ دست خود را وادار به نوشتن با دست راست مي کردند، احساس نمي شد.

کودکان نيز به تدريج مي آموختند همانطور که با دست راست مي نويسند، قاشق را در دست گيرند، بازي کنند و تمام فعاليت هاي خود را انجام دهند. اين روند ادامه داشت تا زماني که تحقيقات اخير نشان داد چپ دستي نه تنها يک بيماري نيست، بلکه مي تواند به عنوان يک هديه ويژه از سوي خداوند در نظر گرفته شود.

درحقيقت اين تحقيقات نشان مي داد که چپ دست ها از سطح هوش و خلاقيت بالاتري نسبت به راست دست ها برخوردارند. نتايج بررسي هاي تاريخي مشاهير بزرگ دنيا حاکي از آن است که افرادي چون ژوليوس سزار، ميکل آنژ، ناپلئون بناپارت، مادام کوري، رونالد ريگان، بيل کلينتون، پل مک کارتني و ديويد بوئي همگي چپ دست بوده اند.

همچنين پرنس ويليام، پسر پرنس چارلز وليعهد انگليس، نيکول کيدمن هنرپيشه استراليايي هاليوود، مک انرو و نادال قهرمانان تنيس نيز چپ دست هستند.

اين دانشمند دانشگاه کالج لندن با بررسي فيلم هاي آرشيوي از سال 1900 تا کنون کشف کرد که در يک قرن قبل تنها 16 درصد از جمعيت دنيا براي دست دادن از دست چپ استفاده مي کردند، درحالي که اين رقم اکنون به 24 درصد رسيده است. به گفته اين محقق، چپ دست بودن يک موقعيت ارثي است.

برخي معتقدند که اين ويژگي با سن مادر ارتباط دارد. شايد اگر امروز تعداد چپ دست ها بيشتر شده است به اين دليل باشد که بيشتر زنان در سنين بالا بچه دار مي شوند.
 

تاريخ : | | نویسنده : kar-azgharbi |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن زالو چیست؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
تحلیل آماری

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.