مهر: رئیس اتحادیه بین المللی علمای مسلمان انتشار خبری درباره فتوای خود که وی استفاده از الکل برای مسلمانان را مجاز دانسته تکذیب کرد.

دفتر یوسف قرضاوی طی بیانیه ای به پایگاه خبری اسلام آنلاین اعلام کرده است: قرضاوی اعلام نکرده مسلمانان مجاز هستند الکل حتی در حد یک قطره مصرف کنند.

این روحانی مسلمان هفته پیش فتوایی صادر کرده بود که طی آن تصریح شده بود مصرف نوشیدنیهایی که دربرگیرنده میزان بسیار اندکی از الکل هستند که در اثر تخمیر طبیعی به وجود آمده با قوانین اسلامی منافات ندارد.

در این بیانیه توضیح داده شده : این فتوا در پاسخ به پرسشی ارائه شد که از سوی سازمان استاندارد قطر مطرح شده بود تا وضعیت 05/0 درصد الکلی که به طور طبیعی به واسطه تخمیر در برخی نوشیدنیها به وجود می آید مشخص شود.

بیانیه دفتر قرضاوی تأکید کرده است که این میزان از سوی شیخ تعیین نشده، بلکه همان میزانی است که سازمان استاندارد قطر به عنوان بیشترین درصد الکی که ممکن است از طریق تخمیر به وجود آید گزارش کرده است.

از این رو قرضاوی نیز شرایطی را برای استفاده از این میزان اندک مشخص کرده که باید در همان حد گزارش شده اندک و بی تأثیر باشد به ویژه زمانی که این الکل از طریق تخمیر طبیعی به وجود آمده و الکل ساخته شده به آن اضافه نشده است.

محمد صیف الکواری نیز از این فتوا دفاع کرد و گفت: این فتوا در پاسخ به نیازی مبرم صادر شد و ما همواره نسبت به نگرانی مردم درباره مجاز بودن یا نبودن این درصد از الکل مطلع بودیم. این درصد از الکل اتیلی که از تخمیر طبیعی ناشی شده در تمام انواع میوه ها طبیعی است.

بیانیه دفتر رئیس اتحادیه بین المللی مسلمانان این ادعا که شیخ قرضاوی مردم را به نوشیدن الکل دعوت کرده، تکذیب کرد و یادآور شد که چنین افرادی به انتظار فتوا یا توصیه علمای دینی نیستند و آنها خود می دانند که با چنین اقداماتی تعالیم الهی را نقض می کنند.

این فتوا مناقشات بسیاری در پی داشت که از انتقاد روزنامه های قطر نیز بی نصیب نماند، از سوی دیگر بسیاری از رسانه های غربی با عنوان قرضاوی مصرف الکل را مجاز دانست اقدام به انتشار این خبر کردند.  

تاريخ : | | نویسنده : kar-azgharbi |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن زالو چیست؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
تحلیل آماری

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.