فارس: رئيس دفتر رئيس جمهور با اشاره به اينكه ارزش‌هاي انساني در ايران اسلامي بسيار پررنگ است، خاطرنشان كرد: ارز‌ش‌هاي انساني و الهي در واقع يكي است و شناسايي يكي بدون ديگري معنا ندارد.

اسفنديار رحيم مشايي در جشن ملي سازه‌هاي آبي تاريخي شوشتر اظهار داشت: ملت ايران در تاريخ به دفاع از ارزش‌هاي انساني شهره است و به اين دليل توحيد و يكتا پرستي را در همه تاريخ با خود به يدك مي‌كشد زيرا دفاع از ارزش‌هاي انساني به نوعي دفاع از توحيد و خداپرستي است.

وي با اشاره به افتخارات تاريخي ملت ايران افزود: اگر ما به مديريت جهاني انتقاد و اعتراض داريم دقيقا به خاطر چگونگي اجراي عدالت است.

وي افزود: ايرانيان سهم به‌سزايي در تمدن تاريخ و فرهنگ جهان دارند و كشور ما يكي از اصلي‌ترين پايه‌گذاران تمدن بشري است و سهم بزرگي در تعالي بشري دارد و اين موضوع را همه تاريخ‌شناسان و پژوهشگران تاييد مي‌كنند.

*ملت ايران هميشه تاريخ بر حقيقت انساني بوده است

رحيم مشايي اضافه كرد: ايرانيان همانگونه كه تاريخ شهادت مي‌دهد همواره بر حقيقت انسانيت، زندگي و اولوهيت واقف و دانا بودند.

به گفته مشايي، ايرانيان به حقايقي برتر از لايه‌هاي اوليه زندگي اجتماعي دست يافته بودند كه وجود زيورآلات و وسايل تزييني نشانگر اين واقعيت است اين درحالي است كه در بسياري از جوامع هم‌عصر ايران، انسان‌ها در مقابل سنگ‌هاي بي‌جان قرباني مي‌شدند.

رئيس دفتر رئيس جمهور گفت: تلاش براي شناخت جايگاه ايران اسلامي نيازمند پژوهش در تاريخ است.

*ارز‌ش‌هاي انساني و الهي در واقع يكي است

مشايي ساخت سازه‌هاي آبي در شوشتر با ويژگي‌هاي مهندسي و علمي را از ديگر جلوه‌هاي تمدن انساني در ايران دانست و گفت: بر همين اساس، ملت ايران شايسته بازشناسي، علمي و تاريخي است.

وي با اشاره به اينكه ارزش‌هاي انساني در ايران اسلامي بسيار پررنگ است، خاطرنشان كرد: ارز‌ش‌هاي انساني و الهي در واقع يكي است و شناسايي يكي بدون ديگري معنا ندارد.

رئيس دفتر رئيس جمهور با اشاره به لغو برده‌داري در ايران باستان توسط كوروش پادشاه ايران گفت: ارزش‌هاي والاي ايرانيان بايد به جهانيان بيش از گذشته شناسانده شود.

وي با اشاره به اينكه كوروش كبير در زمان تصرف بابل در منشوري كه منتشر مي‌كند برده‌داري را ممنوع اعلام كرده، گفت: ايرانيان پيش از تصرف بابل نيز برده‌داري نمي‌كردند ولي اين اقدام از طرف كوروش تنها به دليل اين امر بوده كه نويدي به جهانيان داشته باشد، در صورتي كه در جايي ديگر از جهان مردم هنوز برده‌داري را تبليغ مي‌كرده و انسان قرباني مي‌كردند.

مشايي خاطر نشان كرد: هرچند انسان‌ها ابتدا با تشكيل اجتماعات بشري متفرق و پراكنده شدند اما به مرور زمان به وحدت و اتحاد روي آوردند و اين نشانگر رشد عقل و بصيرت انسان‌ها و حركت آنها به سمت كمال انساني است و آينده هم از آن انسان‌هاي فهيم‌، بصير و باحكمت و عشق است.

رئيس دفتر رئيس جمهور گفت: امروز جهانيان، آثار تاريخي و تمدن ايرانيان را ارج مي‌نهند و حضور نمايندگاني از 20 كشور جهان در جشن سازه‌هاي آبي در شوشتر مؤيد همين موضوع است.


تاريخ : | | نویسنده : kar-azgharbi |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن زالو چیست؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
تحلیل آماری

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.