مهر: عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اهمیت شکرگزاری نعمت‌های الهی عنوان کرد: گاهی باید از نمازخواندن‌های بی‌حضور قلب خود خجالت بکشیم.

آیت الله محمد تقی مصباح یزدی، شامگاه دوشنبه در جلسه تفسیر شرح نصایح امام محمد باقر (ع) به جابر بن یزید جعفی که به مناسبت ماه مبارک رمضان در دفتر مقام معظم رهبری در قم برگزار شد، در سخنانی اظهار داشت: ما گاهی اوقات باید از نمازخواندن‌های خود خجالت بکشیم و شرمسار باشیم، اما برخی موارد به همین نمازهایی که بدون حضور قلب می‌خوانیم می‌بالیم.

وی افزود: محبت خداوند بسیار ارزشمند است که برای رهایی از این دسیسه‌های شیطانی این محبت می‌تواند بسیار راه گشا باشد.

آیت الله مصباح یکی از ارزش‌های مهم اخلاقی را شکر برشمرد و افزود: ما باید بفهمیم که چگونه شاکر باشیم و انگیزه‌های شکر را در خودمان بوجود آوریم.

وی ادامه داد: قرآن کریم در زمینه شکر اشارات زیادی دارد و این نشانده آن است که موضوع شکر، مسئله ساده‌ای نیست.

بندگان شکرگذار اندک اند

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه خداوند در قرآن می‌فرماید که بندگان شکرگذار کم هستند اظهارداشت: شکرگذاری باعث افزایش نعمت و کفران آن موجب از دست رفتن آن می‌شود و شکرگذاری انسان از نعمت‌های الهی باعث ترفیع درجات انسان می‌شود.

وی در ادامه عنوان کرد: یکی از مواردی که باعث می‌شود انسان‌ها انگیزه شکر داشته باشند تو جه به نعمت‌های خداوند به خصوص نعمت‌های کوچک است.

از شکر نعمت‌های کوچک خدا غافل نباشیم

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) با تاکید بر تامل در نعمت‌های کوچک خداوند اظهار داشت: باید حوصله فکر کردن به نعمت‌های الهی را داشته باشیم که متاسفانه غفلت‌ها مانع از این کار می‌شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به دیدار سال گذشته کارگزاران با مقام معظم رهبری افزود: ایشان در این دیدار بحثی در خصوص شکر داشتند و از آنجایی که دست راست ایشان در حادثه ترور مورد آسیب قرار گرفت و کارآیی درستی ندارد، می‌فرمودند پزشکان به من گفتند اگر بخواهید تنها یک انگشت دوباره مانند حالت اول فعال شود، همکاری چندین میلیارد سلول را می‌طلبد که این سلول‌ها باید با همکاری هم بتوانند تنها یکی ازانگشت‌ها را به حالت اول بازگردانند.

وی تصریح کرد: جوانان باید با مباحث فیزیولوژی آشنا شوند و بدانند که چگونه اندام‌های مختلف بدن کار می‌کنند، چرا که این امر انگیزه‌های شکر در ما ایجاد می‌کند و ما را به کمال می‌رساند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه عنوان کرد: نعمت هدایت انبیاء و شناخت اسلام و همچنین ولایت اهل بیت بسیار مهم است که باید قدر آن را دانست.


تاريخ : | | نویسنده : kar-azgharbi |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن زالو چیست؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
تحلیل آماری

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.